** M4 ** Matchprogram - Otteluohjelma
18.3.2017 11:49 Lagledarnas spalt / GBK II

GBK II matcher 2017 ottelut

 GBK II  matcher 2017 ottelut

26.4   GBK-II- IK Myran  1-4   (1-1)       

6.5    Sääripotku-GBK-II    1-1  (1-0)  

10.5   GBK-II - RyPK-84    8-4 (6-0)  

              

           pass       

 17.5    LBK-GBK-II    3-3 (2-2)       

                                                                   

24.5  GBK-II -Esse IK/II  2-1 (1-1)   pass

2.6  KPV/A - GBK-II    6-0  (2-0)    

8.6  GBK-II -HBK       3-2  (3-1)     

                                                     pass  

13.6  No Stars - GBK-II   2-0 (1-0)  

21.6 GBK-II - VetU  2-3 (1-0)       

 29.6 IFK Jakobst - GBK-II  4-2 (2-1)     

                                                            pass     

 5.7 GBK-II - NIK  1-7 (0-1)               

15.7 IKMyran - GBK-II  2-1 (0-1)       

26.7 GBK-II - FC Sääripotku 2-2 (0-2)     

                                                                       

02.8  RyPK-84 -GBK-II  2-4 (1-2  

                                                                        

Ke 9.8 GBK-II -LBK  3-2 1(1-1)     

                                                                 

To 17.8 Esse IK/II - GBK-II    0-0     

To 24.8  GBK-II -KPV-A    1-5          

Ti 29.8  HBK - GBK-II 5-0 (3-0)  

Ke 6.9   GBK-II - NoStars  2-2 (0-1)     

                                                                  

La 9.9  VetU - GBK-II  11-1 (6-0)        

Ke 20.9  GBK-II -IFK Jakobstad  3-2 (1-1)      

                                                                                             

  La 23.9 NIK-GBK-II  4-0 (1-0)         


FBF  (gamla)              FBF   (NY)   

        

SPL   (vanha)              SPL (UUSI)


 

KPV/Akatemia 22 17 3 2 88-21 54
No Stars 22 13 6 3 43-30 45
IK Myran 22 13 3 6 61-41 42
NIK 23 12 5 5 60-37 41
Sääripotku 22 7 9 6 33-36 30
HBK 22 8 4 10 56-53 28
Esse IK/II 22 8 3 11 32-35 27
VetU 22 8 2 12 48-64 26
IFK Jakobstad 22 7 3 12 39-56 24
GBK/II 22 6 5 11 40-74 23
LBK 22 6 3 13 41-57 21
RyPK-84 22 2 4 16 29-66 10

 

Pelataan kaksinkertainen sarja, jonka voittaja nousee suoraan Kolmoseen kaudelle 2018. Sarjan sijalle 11. ja huonommin sijoittuneet joukkueet putoavat suoraan Vitoseen kaudelle 2018.

1 Åström Sebastian IK Myran 18
2 Mikkola Jussi VetU 17
3 Laitala Mikko KPV/Akatemia 16
  Vasara Vidar LBK 16
5 Ojala Jarkko VetU 12
  Söderholm Robin HBK 12
7 Saviranta Oskari KPV/Akatemia 11
8 Wargh Alexander HBK 10
  Julin Simon NIK 10
  Enroth Nicholas IK Myran 10
11 Kurlual Kur KPV/Akatemia 9
  Kentala Matias KPV/Akatemia 9
  Malwal Deng GBK/II 9
  Polso Teemu RyPK-84 9
  Vanhakangas Joni KPV/Akatemia 9
  Häggblom Alfons NIK 9
  Wassborr Rasmus IK Myran 9
18 Laakso Jussi No Stars 8
  Rimpilä Ville No Stars 8
  Kula Simon NIK 8
  Vikström Sebastian NIK 8
  Tasco Gabriele HBK 8
23 Gripenberg David IFK Jakobstad 7
  Kivinen Joni Sääripotku 7
  Lassila Christoffer Esse IK/II 7
26 Hasanzada Aram KPV/Akatemia 6
  Kronqvist Filip NIK 6
  Sabah Nabi Siruan IFK Jakobstad 6
  Brännkärr Marlo IK Myran 6
  Huuhka Kim No Stars 6
31 Eriksson Jonas Esse IK/II 5
  Prest Martin HBK 5
  Mensakov Toni IFK Jakobstad 5
  Hulden Robin IK Myran 5
  Strengell Patrik NIK 5
36 Heiermann Harri KPV/Akatemia 4
  Sandell Linus GBK/II 4
  Nygård Jockum HBK 4
  Matilainen Lassi No Stars 4
  Holti Ivar IFK Jakobstad 4
  Lassila Henri VetU 4
  Tornikoski Miko KPV/Akatemia 4
  Björkskog Markus LBK 4
  Hakasalo Joonas KPV/Akatemia 4
  Nova Felix Juan IFK Jakobstad 4
  Granholm Joel LBK 4
  Salminen Aleksi Sääripotku 4
48 Svenlin Staffan HBK 3
  Åstrand Tom GBK/II 3
  Pelkkikangas Sebastian IFK Jakobstad 3
  Snåre Emil GBK/II 3
  Ainasoja Jonathan HBK 3
  Lindberg Joona KPV/Akatemia 3
  Takkunen Jarkko Sääripotku 3
  Kalliokoski Jesse No Stars 3
  Bitarafan Ali GBK/II 3
  Lassila Rauli VetU 3
  Lillrank Benjamin IK Myran 3
  Hidalgo Carbajal Pablo Sääripotku 3
  Konola Petteri RyPK-84 3
  Liljedahl Rico NIK 3
62 Ahlvik Frank Esse IK/II 2
  Alasuutari Jaakko GBK/II 2
  Känsäkangas Heino VetU 2
  Bergström Mattias Esse IK/II 2
  Svenfelt Emil HBK 2
  Åsmus Zacharias IFK Jakobstad 2
  Östman Martin Esse IK/II 2
  Sorvisto Mikko No Stars 2
  Biskop Alec GBK/II 2
  Myrevik Jens Esse IK/II 2
  Källström Joonas GBK/II 2
  Tasco Luca HBK 2
  Enkvist Alex Esse IK/II 2
  Nyberg Mats IK Myran 2
  Övermark Jyrki Sääripotku 2
  Huhta Peter RyPK-84 2
  Byggmästar Jesper LBK 2
  Haapala Janne VetU 2
  Nouroozi Mostafa HBK 2
  Pensaari Jaska No Stars 2
  Peuraharju Eetu RyPK-84 2
  Rintala Sampo KPV/Akatemia 2
  Eriksson Niklas Esse IK/II 2
  Koppinen Janne No Stars 2
  Piispanen Petri RyPK-84 2
  Björkskog Mårten LBK 2
  Lindholm Axel KPV/Akatemia 2
  Mäki Tatu GBK/II 2
  Uski Jani No Stars 2
  Asplund Jonne Sääripotku 2
  Barbari Haniz GBK/II 2
  David Angilo Lado GBK/II 2
  Haaraniemi Ville-Veikko RyPK-84 2
  Kangas Samuel Sääripotku 2
  Khribich Omar NIK 2
  Malwal Daw KPV/Akatemia 2
  Östman Lars LBK 2
  Forsén Daniel Esse IK/II 2
  Stenman Jim LBK 2
  Särkijärvi Mika LBK 2
  Westerholm Nicklas NIK 2
  Ylä-Jokisalo Ville RyPK-84 2
  Kangas Kai NIK 2
  Edström Jesper IFK Jakobstad 2
  Miftari Atdhe NIK 2
107 Angilo Emmanuel KPV/Akatemia 1
  Marsh Chevone KPV/Akatemia 1
  Ahlvik Joni Esse IK/II 1
  Sipilä Aki KPV/Akatemia 1
  Kroksjö Matias Esse IK/II 1
  Kåla Linus GBK/II 1
  Wikman Joel GBK/II 1
  Storbacka Daniel GBK/II 1
  Friis Aslak Sääripotku 1
  Hakala Markus IFK Jakobstad 1
  Perttula Veli-Matti Sääripotku 1
  Rafiee Jamshid NIK 1
  Kivinen Janne Sääripotku 1
  Björklund Tomi GBK/II 1
  Hyytiäinen Isac IFK Jakobstad 1
  Mozaffari Alireza GBK/II 1
  Syla Asdren NIK 1
  Kivilompolo Timo No Stars 1
  Tor Garang Hassan RyPK-84 1
  Granholm Samuel LBK 1
  Hellström Jakob HBK 1
  Koivukangas Juho VetU 1
  Nylen Robert No Stars 1
  Storrank Daniel IK Myran 1
  Silvan Isac Esse IK/II 1
  Sorvisto Marko No Stars 1
  Björnvik Joel LBK 1
  Eklund Joel LBK 1
  Hakala Tuomas RyPK-84 1
  Koskinen Jarno VetU 1
  Fadeichev Alexei IK Myran 1
  Karhu Tero Sääripotku 1
  Lassfolk Casper Esse IK/II 1
  Nygård Tom Sääripotku 1
  Saloheimo Erik RyPK-84 1
  Sjölind Jonas HBK 1
  Alajoki Kai No Stars 1
  Biskop Petter GBK/II 1
  Granholm Joni LBK 1
  Järvelä Tommi VetU 1
  Lindholm Johan No Stars 1
  Malherbe Loic RyPK-84 1
  Puronaho Tuomas VetU 1
  Raatikainen Aki No Stars 1
  Wegye Wegye KPV/Akatemia 1
  Alawy Qassem Farhod IFK Jakobstad 1
  Mohamud Mohammed IFK Jakobstad 1
  Seppälä Aleksi KPV/Akatemia 1
  Gripenberg Linus HBK 1
  Hassel Valter IK Myran 1
  Kung Samuel Esse IK/II 1
  Saajoranta Johannes RyPK-84 1
  Salonen Pontus VetU 1
  Nyvall Mikael NIK 1
  Orduz Garzon Alexander Sääripotku 1
  Pitkänen Mika IFK Jakobstad 1
  Sandström Frank LBK 1
  Skog Robin IK Myran 1
  Taivassalo Jukka IK Myran 1
  Ylimäki Oskar KPV/Akatemia 1
  Byggmästar Alex LBK 1
  Eriksson Joakim Esse IK/II 1
  Huhta Daniel Sääripotku 1
  Mikkola Harri VetU 1
  Parpala Matias VetU 1
  Roukala Jesse Sääripotku 1
  Karlström Sten LBK 1
  Rasmus Martin IK Myran 1
  Svenlin Samuel HBK 1
  Roiko Mikko Sääripotku 1

 


PELIKIELLOT
SarjaJoukkueNroNimiPvmSyyKestoOttelut
M4 GBK/II 13 Källström Joonas 23.9. 4. kertynyt keltainen kortti 1 ottelu jatkuu ...
M4 Sääripotku 9 Asplund Jonne 23.9. 4. kertynyt keltainen kortti 1 ottelu jatkuu ...
M4 IFK Jakobstad 19 Holti Ivar 23.9. Kentältäpoisto ottelussa 1316989 (N) 1 ottelu jatkuu ...
M4 HBK 6 Fröjdö Tomas 23.9. 4. kertynyt keltainen kortti 1 ottelu jatkuu ...
M4 HBK 8 Björklund Joel 23.9. 4. kertynyt keltainen kortti 1

 

 


   
Mera nyheter
GBK II
«  Oktober   »
Ti Ons To Fre
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Kategorier